TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

28. října slavíme Den vzniku samostatného československého státu a současně také Den Středočeského kraje. Během víkendu 28.–29. října bude v naší galerii mimořádně vystavena replika Svatováclavské koruny.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Den Středočeského kraje v GASK již proběhla a není aktuální.

Plánované akce najdete zde

Reklama

Repliku Svatováclavské koruny vytvořil v létě roku 2016 na zakázku Středočeského kraje turnovský šperkař Jiří Belda ml. Navázal tak na práci svého otce, který byl stejným úkolem pověřen roku 1965 pro československý pavilon na Světové výstavě Expo ’67 v Montrealu.

Návštěva koruny bude stejně jako návštěva stálé expozice GASK Stavy mysli / Za obrazem v tomto termínu za symbolickou 1 Kč. Kromě toho jsme pro vás připravili slevu 20 % na dárkové předměty GASK, výstavní katalogy a vybrané tituly v našem BOOK SHOPu.

Během návštěvy si můžete vybrat z aktuálních výstav – Knihomol Františka Kupky, Nitě odporu Rufiny Bazlové, Santini objektivem Vladimíra Uhra, Maldorör Disco Františka Štorma, Denní snění Markéty Váradiové nebo K dispozici Petry Vlachynské a Jaroslava Prokeše. Už jen do konce října je vystavena faksimile Kutnohorské iluminace – jako součást stálé expozice Stavy mysli / Za obrazem – a za návštěvu rozhodně stojí také venkovní expozice GASK pod širým nebem, kde je nově umístěn zrcadlový objekt Ratolest Markéty Váradiové.

Místo konání

Kutná Hora, Jezuitská kolej a galerie GASK

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet