TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Bítovská hradní pouť se v letošním roce koná 17. a 18. srpna 2024. Letos jde již o třicátý druhý ročník tradiční hradní akce s bohatým programem.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

17srpensobota 09:00
-
18srpenneděle 18:00
Reklama

Sobota: historický řemeslný jarmark (šperky, keramika, dřevěné hračky, kovář, trdelník a další), Divadelní společnost Komedianti na káře vystoupí po oba dny se svými pohádkami a žonglérskou dílnou na hlavním nádvoří. Vstupné na program je zdarma a je zahrnuto v ceně všech prohlídkových okruhů.

Neděle: historický řemeslný jarmark, církevní pouť od hradní studánky (zde sraz v 10:45 hod.) s průvodem před hradní kapli, kde proběhne mše svatá a po ní adorace bítovské smírčí Madony (z první pol. 14. stol.) uvnitř kaple. Komedianti na káře vystoupí se svými pohádkami a žonglérskou dílnou na hlavním nádvoří a parkánové zahradě. Vstupné na program je zdarma a je zahrnuto v ceně všech prohlídkových okruhů.

V neděli bude okruh č. II. „Vstup do hradu“ do 12,00 hodin ZDARMA (vstup na jarmark, divadelní představení, prohlídka obou výstav, kaple, zahrady a expozice hradního pivovaru).

Video: Bítov - Hradní pouť 2018 @Vítězslav Vítek

Místo konání

Vstup:

v ceně prohlídkových okruhů
Reklama

Tipy na výlet