TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Po loňském skvělém zážitku je to tu zase! Komorní historický bál se letos koná 13. května v renesančních společenských sálech hradu Grabštejn.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Grabštejn: Bál napříč staletími již proběhla a není aktuální.

Bál je určen hlavně těm, kdo dobové tance znají a tančí je rádi, pamatujeme ale i na méně zkušené; zařazujeme několik tanců, které jsou jednoduché a příjemné, a dají se rychle osvojit.

Tance budou rozmanité, náročnější pro ty, kteří se chtějí svou dovedností blýsknout (ano – i So ben mi chi ha buon tempo), i jednoduché a zábavné, kde si spolu zatančí celá společnost. Vybírat je budeme ze stěžejních bálových tanců několika období: renesance a raný novověk, old country dances z doby stuartovské a austenovské, rokoko a empír.

  • Ples a výuku tanců povede Hana Tillmanová,
  • K tanci bude hrát Komorní orchestr souboru Fragium 16, řídí Pavel Jirásek.

Oblečení:

Oblečení vybírejte jak se na bál napříč staletími sluší, ze svých oblíbených období od konce 15. do 19. století, popř. starší; jen z prostorových důvodů nedoporučujeme dlouhé vlečky a objemné krinolíny. Nemusíte mít nutně dobové oblečení, ale snažte se společenským oděvem, včetně doplňků, přispět ke slavnostnímu rázu, který na bálech všichni tolik oceňujeme.

Prostor k převlékaní je zajištěn a bude přístupný od 15:00.

Občerstvení:

  • Budeme rádi, když podle svých možností přispějete ke společné tabuli, i my pro vás budeme mít leccos dobrého nachystáno.

Vstupné:

  • Jednotné: 400 Kč
  • Při včasné registraci a zaplacení do 30.4.2023 získáte zvýhodněnou cenu 350,- Kč.

Místo konání

Vstup:

400 Kč

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet