TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaSkautská skála a vyhlídka

foto: www.facebook.com, Viktor Patočka

629 z 957 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Skautská skála je mohutný skalní útvar stojící na okraji národní přírodní památky Peklo v údolí Robečského potoka mezi obcí Zahrádky a Českou Lípou.

Z jejího vrcholu se naskýtá výhled na část České Lípy s dominantním vrchem Špičák a široké okolí. Na skále jsou také vytesány dva obří reliéfy filozofa Friedricha Nietzscheho a skladatele Richarda Wagnera.

Facebook Twitter Seznam

Fotografie místa (13)

Reliéfy do skály vytesali amatérští sochaři Erich Hockel a Augustin Schindler. Kromě nich je na stěně umístěn i znak skautské lilie. Skalní dvorana vzniklá odtěžením kamene totiž odjakživa lákala skauty, trampy i jiné táborníky. Jen kousek odtud najdete studánku se stejným znakem.

Skautská skála je ovšem známą také pod jménem Černá skála nebo Skála smrti. Ať už nehodou nebo z jiných důvodů si toto místo vyžádalo několik tragických obětí. Senzibilové mluví nejméně o dvou desítkách úmrtí, starousedlíci pak mají střízlivější odhad a připomínají asi desítku obětí.

U Skautské skály začíná čtyři kilometry dlouhá naučná stezka Peklo. Údolím také vede červená turistická trasa od železniční zastávky Zahrádky až do České Lípy. Tato lokalita je hojně navštěvovaná zejména na jaře, kdy tu ve velkém kvetou bledule.

Video: Skautská skála @Mp3-team

Recenze

Skautská skála a vyhlídka ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 20°
  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. 24°
  • čtvrtek
  • odpoledne12 až 18 hod. 24°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

volně přístupné
Zmapováno 11.8.2021Míra Pancíř

Sosnová, Skautská skála


Podobné výlety