Skautská skála a vyhlídka

foto: www.facebook.com, Viktor Patočka

956 z 1082 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Skautská skála je mohutný skalní útvar stojící na okraji národní přírodní památky Peklo v údolí Robečského potoka mezi obcí Zahrádky a Českou Lípou.

Z jejího vrcholu se naskýtá výhled na část České Lípy s dominantním vrchem Špičák a široké okolí. Na skále jsou také vytesány dva obří reliéfy filozofa Friedricha Nietzscheho a skladatele Richarda Wagnera.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Fotografie místa (13)

Další příroda v Libereckém kraji nebo skály v Libereckém kraji

Reliéfy do skály vytesali amatérští sochaři Erich Hockel a Augustin Schindler. Kromě nich je na stěně umístěn i znak skautské lilie. Skalní dvorana vzniklá odtěžením kamene totiž odjakživa lákala skauty, trampy i jiné táborníky. Jen kousek odtud najdete studánku se stejným znakem.

Skautská skála je ovšem známą také pod jménem Černá skála nebo Skála smrti. Ať už nehodou nebo z jiných důvodů si toto místo vyžádalo několik tragických obětí. Senzibilové mluví nejméně o dvou desítkách úmrtí, starousedlíci pak mají střízlivější odhad a připomínají asi desítku obětí.

U Skautské skály začíná čtyři kilometry dlouhá naučná stezka Peklo. Údolím také vede červená turistická trasa od železniční zastávky Zahrádky až do České Lípy. Tato lokalita je hojně navštěvovaná zejména na jaře, kdy tu ve velkém kvetou bledule.

Video: Skautská skála @Mp3-team

Kde se tu vykoupat? (ukázat vše)

Recenze

Skautská skála a vyhlídka ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • Dnes
  • odpoledne12 až 18 hod. 26°
  • pátek
  • odpoledne12 až 18 hod. 28°
  • sobota
  • odpoledne12 až 18 hod. 28°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

volně přístupné

Sosnová, Skautská skála

Reklama

Podobné výlety