TuristickáMapa.cz - Nejkrásnější místa Česka


16.9.2021TaRamka
Přidej se k nám...

K podzimu typicky patří vypouštění a výlovy rybníků. Ne jinak je tomu i v letošním roce - zájemci se mohou účastnit slavnostních výlovů, dát si grog či svařené víno, podívat se na rybářské řemeslo v praxi anebo si prostě jen přijet pro živou či čerstvě vykuchanou rybu.

Facebook Twitter Seznam

Výlovy mají charakter historické, kulturní akce s doprovodným programem a občerstvením. Sezóna výlovů probíhá zejména během října a listopadu.

Hlavním centrem výlovů jsou tradičně jižní Čechy, typicky oblast Třeboňska. Rybářství Třeboň plánuje v průběhu podzimu vylovit cirka 250 rybníků, největší rybník České republiky - rybník Rožmberk - nevyjímaje. Rybník Rožmberk vítá každoročně okolo 40 tisíc návštěvníků. V minulém roce z důvodu koronavirových opatření neproběhly doprovodné akce, bohužel tomu stejně tak bude i letos během výlovu 11. až 14. října 2021.

Ani na ostatních rybnících Třeboňska se nebude konat žádný doprovodný program. Zároveň Rybářství upozorňuje, že z technických důvodů může dojít ke změně termínů výlovů jednotlivých rybníků. Lovit se bude dále také např.

  • rybník Spolský (25. a 26. 10. 2021)
  • rybník Schwarzenberg (3. 11. 2021)
  • rybník Svět (9. až 11. 11. 2021)
  • Bošilecký rybník (15. až 17. 11. 2021)

Národní zemědělské muzeum v Hluboké nad Vltavou představí 28. října akci Rybářský den - rybářskou expozici ve spojení s akcí výlovu.


Tipy na výlet