TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaVíkend otevřených zahrad na zámku Krásný Dvůr

Přidej se k nám...

O víkendu 8. a 9. června se státní zámek Krásný Dvůr připojí k akci Víkend otevřených zahrad. Pro návštěvníky jsou připravené komentované procházky zámeckým parkem a nebudou scházet ani speciální prohlídky zámeckých interiérů.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Víkend otevřených zahrad na zámku Krásný Dvůr již proběhla a není aktuální.

Plánované akce najdete zde

Reklama

Na sobotu pro vás máme připravenou speciální přírodovědnou procházku „Údolím potoka Leska“, která skloubí poznání krás romantické zahradní architektury přelomu 18. a 19. století s poznáváním přírodních zajímavostí zdejšího krajinářského parku. Účastníci programu prožijí spolu s místní ornitofaunou ptačí rok, seznámí se s vzácnou entomofaunou i zajímavostmi vodního světa. Proniknou do tajů chemie vody a odhalí rizika, která by mohla ohrozit křehkou krásu místního ekosystému. Začínáme v sobotu v 10:00 hodin od zámku. Okruh je vhodný pro děti či rodiny s dětmi a doporučujeme zakoupit vstupenky online předem.

Od 13. hodin se návštěvníci mohou těšit na mimořádný prohlídkový okruh, který se koná pouze několikrát do roka, a nabízí jedinečnou příležitost nahlédnout do života a odkazu Jana Rudolfa Černína, zakladatele zámeckého parku v Krásném Dvoře. Připojte se k nám a objevte fascinující příběh tohoto významného šlechtice, který svým působením zanechal nezapomenutelnou stopu v historii a krajině Krásného Dvora. Tento speciální okruh vám přiblíží nejen osobnost Jana Rudolfa Černína, ale také jeho rodinný život, záliby a kulturní kontext doby, ve které žil a tvořil.

Na sobotní večer máme pro návštěvníky připravenou komentovanou procházku zámeckým parkem, která začíná ve 20:00 hodin. Doporučujeme si s sebou vzít nejen vhodnou obuv, ale také baterku. Komentovaná procházka přírodně krajinářským parkem na vás čeká také v neděli 9. června od 10:00 hodin.

Délka komentovaných procházek je zhruba 120 minut.

O víkendu otevřených zahrad na zámku Krásný Dvůr vás kavárna AMMA srdečně zve na speciální grilování! Přijďte si vychutnat lahodné grilované pochoutky v nádherném prostředí zámeckých zahrad. Užijte si krásný den plný skvělého jídla, přírody a přátelské atmosféry. Těšíme se na vaši návštěvu 8. – 9. června od 10 do 23 hodin!

Program:

  • 8. 6. 10:00 Údolím potoka Leska
  • 8. 6. 13:00 Mimořádný okruh Na zámek za Janem Rudolfem
  • 8. 6. 20:00 Večerní komentovaná procházka parkem
  • 9. 6. 10:00 Komentovaná procházka parkem
  • 9. 6. 13:00 mimořádný okruh Na zámek za Janem Rudolfem

Místo konání

Vstup:

dle pořadatele

Krásný Dvůr, Zámek Krásný Dvůr

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet