Přidej se k nám...

Na velikonoční víkend již tradičně připravujeme na valtickém zámku bohatý program pro širokou veřejnost s jarmarkem a letos poprvé nabídneme také velikonoční zámecký okruh.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Velikonoce na zámku Valtice již proběhla a není aktuální.

Plánované akce najdete zde

Reklama

Po úspěšném vánočním okruhu, který před Vánoci 2023 navštívilo 4.000 platících návštěvníků, představíme letos poprvé také Velikonoční zámecký okruh. Knížecí byt Františka I. z Liechtensteinu a všech jeho deset místností i přilehlé chodby ozdobí dekorace s jarní a velikonoční tématikou.

Komentované prohlídky

  • Každý den včetně Velikonočního pondělí bude otevřen Hlavní prohlídkový okruh a zámecká prodejna suvenýrů, prohlídky zámku budou od 9:00, pak každých 30 minut a poslední prohlídka vychází v 16:00.
  • Komentované prohlídky zámecké kaple budou probíhat od pátku do neděle, v čase 10:00, 11:00 a 15:30. Ve stejných dnech bude možnost navštívit zámecké barokní divadlo, to v časech 12:00 a 14:00.

Vstupenky na všechny prohlídkové okruhy budou na místě k zakoupení na hlavní pokladně nebo v knihkupectví na nádvoří, navíc je možnost nákupu online.

Cimbálová muzika a degustace vína na vnitřním nádvoří

  • sobota 10:00 - 14:00 - cimbálová muzika
  • sobota 14:00 - 18:00 - cimbálová muzika
  • sobota 10:00 - 18:00 - degustace vín
  • neděle 11:00 - 15:00 - cimbálová muzika
  • neděle 15:00 - 18:00 - cimbálová muzika
  • neděle 10:00 - 18:00 - degustace vín

Doprovodný program

V pátek, sobotu a neděli bude probíhat jarmark, před zámkem najdete stánky s rukodělnými výrobky, na vnitřním nádvoří stánky s občerstvením a valtickými víny.

Čestné nádvoří zámku ozdobí maxi vajíčka, která nazdobily děti z valtické Základní školy, vnitřní nádvoří rozezvučí cimbálová muzika.

Prostor Bílého sálu v těsné blízkosti vnitřního nádvoří obsadí dílničky pro děti, na programu bude třeba malování čokoládou.

Sobotní program zpestří také historické kostýmy z ateliéru Šáruš History Fashion a rokokový piknik na louce za zámkem.

Vstupenky na prohlídku zámku jsou za běžné ceny k zakoupení na pokladnách zámku, vstup na akci je zdarma.

Místo konání

Další akce na jižní Moravě

Vstup:

zdarma

Valtice, Zámek Valtice

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet