TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Přivítejte s námi sv. Martina. Národní hřebčín Kladruby nad Labem ve spolupráci s Městem Slatiňany, Římskokatolickou farností Slatiňany a Státním zámkem Slatiňany zvou na Svatomartinský průvod. Ten proběhne v sobotu 11. listopadu 2023.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Svatomartinský průvod ve Slatiňanech již proběhla a není aktuální.

Reklama

Průvod bude zahájen ve 13 hodin před Hřebčínem Slatiňany a povede zámeckým parkem ke kostelu sv. Martina, kde pan farář přiblíží legendu o tomto světci. Tento den můžete také navštívit slatiňanský zámek (zimní expozice), a to v čase od 10:00 do 15:00.

Přibližně ve 13:30 hodin se bude průvod vracet zpět před hřebčín. Zde naleznete workshopy pro děti a malý jarmark se svatomartinskou tematikou, chybět nebude svatomartinské víno nebo rohlíčky. Od 14 hodin Vám předvedou své umění šermíři.

Na jakém koni sv. Martin jezdil, není zcela jasné, nicméně obvykle je spojován s bílým koněm jako symbolem prvního sněhu. V kostele sv. Martina ve Slatiňanech je však tento světec vyobrazen na koni černém. Na jakém koni ho tedy bude možné spatřit ve Slatiňanech? Na to se přijďte podívat v sobotu 11. listopadu 2023.

Svatomartinský průvod ve Slatiňanech
Svatomartinský průvod ve Slatiňanech

Místo konání

Vstup:

zdarma

Slatiňany, Zámek Slatiňany

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet