TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

První akce roku 2024 na hradě Špilberku bude opět patřit masopustnímu veselí. V sobotu 10. února od 11:30 do 17:00 si mohou návštěvníci hradu Špilberku užít tu pravou masopustní atmosféru. K masopustu patří veselí, dobré jídlo a pití, a především masky a maškary.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Špilberk žije! Masopustem 2024 již proběhla a není aktuální.

Plánované akce najdete zde

Reklama

Hlavním bodem celého programu bude tedy od 13:00 žádost a povolení masopustní obchůzky, následný průvod masek po celém areálu hradu, představení tradice a masek a zakončení tradičním porážením kobyly v 17:00.

Svůj řeznický um vám představí učňové ze střední školy Charbulova při komentovaném bourání masa hned po zahájení v 11:30.

Samozřejmostí budou také po celý den na velkém nádvoří stánky s tradičními pokrmy a nápoji, opékání špekáčků, soutěže pro malé i velké nebo umělecký kovář.

Uvnitř hradu, v Muzeu města Brna, se můžete těšit na speciální tematické komentované prohlídky nebo se vydat do výstavy Lesem, kam každé dítě, které přijde v kostýmu, bude mít vstup ZDARMA

Během celého dne bude samozřejmě možnost navštívit stálé a dočasné výstavy a také prohlídkové okruhy Muzea města Brna bez omezení.

Místo konání

Vstup:

zdarma

Brno, Hrad Špilberk

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet