TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Šlechtická sídla v souznění je série tří hudebních večerů konaných na sídlech šlechtických rodů. Letos jde již o 6. ročník této hudební akce.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Šlechtická sídla v souznění již proběhla a není aktuální.

Letošní zámecké putování odstartuje 24.6. 2023 na zámku Valeč v západních Čechách. Tento zámecký večer bude specifický tím, že vnitřní prostory zámku jsou v rekonstrukci, ale přesto jsou veřejnosti přístupné.

Čeká Vás zde jedna třešnička na dortu, a to jedinečná prohlídka expozice originálních soch M.Brauna.

Na tomto večeru vystoupí zástupce ředitele Pražské konzervatoře pan L.Horák se svými 3 velice nadanými studenty, kteří Vám zahrají a představí Vám hudební nástroj Accordion. Uslyšíte v jejich podání klasiku trochu jinak, filmové melodie a argentinské tango.

Smyslem těchto večerů je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů a zámků a tak dát možnost široké veřejnosti vnímat tyto historické prostory i jinak a to v podobě mimořádných cca tříhodinových společenských setkáních. Večery jsou obohaceny o ochutnávku kvalitních vín, o hudební vystoupení v podobě koncertu, či recitálu osobností naší hudební scény, a to různých hudebních žánrů. Po skončení koncertu na hosty čeká večerní komentovaná prohlídka zámku. Každé setkání doprovází majitel daného objektu, či kastelán, který hosty seznámí s historií zámku.

Šlechtická sídla v souznění na zámku Valeč
Šlechtická sídla v souznění na zámku Valeč

Místo konání

Vstup:

550 Kč

Tipy na výlet