TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

36. ročník Slavností pětilisté růže nabídne sedm historických průvodů – denních i nočních, po zemi i po vodě.

Čas letního slunovratu je v Českém Krumlově velkou oslavou renesance. Vrátit se do doby pánů z Rožmberka a vychutnat si atmosféru slavícího města můžete při Slavnostech pětilisté růže.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

21červenpátek 10:00
-
23červenneděle 15:00
Reklama

Chybět nebude ani lidové veselí v Hospodě u Petrova Voka, historické hry a workshopy. Dále také historické řemeslné trhy, slavnost slunovratu, rytířskou jízdárnu s exhibicemi na koních, sokolnický dvorec s výstavou dravých ptáků, dobové vojenské ležení aneb Středověk na dotek.

Těšte se na koncerty, taneční, divadelní, šermířská a kejklířská vystoupení, ohňové a praporečnické show, zahradní degustaci vín, historickou gastronomii nebo slavnostní ohňostroj na zámeckých terasách...

Slavnosti pětilisté růže

O víkendu, který je nejblíže letnímu slunovratu, opanují každoročně centrum Českého Krumlova historické slavnosti, jež patří k největším festivalům svého druhu v Evropě. Město se vrací do období renesance, své nejslavnější éry, a připomíná si slávu rodu pětilisté růže. Všude zní dobová hudba, k vidění jsou šermířské souboje, vystoupení kejklířů a žonglérů, koná se množství divadelních a tanečních vystoupení, děti i dospělí si mohou zahrát dobové hry, trhovci nabízejí své zboží. K vidění jsou i exhibice a ukázky práce s koňmi.

Atmosféru doby dokonale navozují velkolepé kostýmované průvody z období gotiky a renesance. O nezapomenutelný zážitek se stará několik set kostýmovaných postav: šlechticů, měšťanů, hudebníků, kejklířů, rytířů na koních, řemeslníků a dalších postav spojených s městem. Zvlášť působivé jsou pak noční ohňové průvody, které osvětlí zákoutí historického centra magickými ohňovými obrazci a světelnými kouzly.

Video: Slavnosti pětilisté růže @TheMeda95

Místo konání

Vstup:

400 Kč, snížené 300 Kč (na místě)

Český Krumlov, Náměstí Svornosti v Českém Krumlově

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet