TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Českokrumlovští medvědi Marie Terezie, Polyxena a Vilém oslaví vánoční svátky spolu s dětmi i dospělými, kteří jim tradičně 24. prosince přinesou nadílku. Vánoční atmosféru umocní společné zpívání koled na II. zámeckém nádvoří za hudebního doprovodu souboru Kapka.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Medvědí Vánoce na zámku Český Krumlov již proběhla a není aktuální.

Plánované akce najdete zde

Reklama

Medvědí oslavy se na zámku konají již po desetiletí 24. prosince. Slavení Vánoc s medvědy bylo původně zamýšleno jako pomoc rodičům s nedočkavými dětmi, které celý den čekají, co dostanou pod stromeček. Během let se na vánoční oslavy s medvědy začali těšit malí i velcí návštěvníci zámku. V roce 1997 navštívilo Medvědí Vánoce rekordních 600 osob, uvedl českokrumlovský medvědář Jan Míša Černý.

Na Štědrý den se parta medvědích přátel, v čele se zámeckým medvědářem, vypraví do zámeckého příkopu už o 6. hodině ranní a umístí do příkopu několik vánočních stromků ověšených sladkými bonbóny, perníčky, vánočním cukrovím a nejrůznějším ovocem. K tomu přidají i dárky od návštěvníků. Ty můžete nosit 24. 12. 2023 až do 13:00 hodin, bedýnky na dobroty budou umístěny na II. zámeckém nádvoří.

Po 10:00 návštěvníci z mostu a ochozu sledují vypuštění medvědů do výběhu. Medvědi se s nadšením pustí do připravených pochoutek a za chvíli nezůstane po sladké hostině ani drobeček. Takovéto hody mívají medvědi pouze výjimečně, protože pravidelně dostávají jinou stravu. Medvědi zkonzumují 160 kg pečiva týdně a nezbytnou součástí jejich jídelníčku je také tvaroh, jogurty, ovoce a zelenina, glukóza a med.

A nejen medvědi dostávají dárky. Pro každého dětského návštěvníka budou na II. zámeckém nádvoří připraveny dobroty a drobné dárečky s medvědí tématikou a také vánoční punč pro dospělé.

Hraje českokrumlovská kapela Kapka

Místo konání

Vstup:

zdarma

Český Krumlov, Hrad a zámek Český Krumlov

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet