TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Po loňské premiéře se Schönburské Vánoce opět vrací na Červenou Lhotu. V prosinci se zámecká brána opět otevře a Vy budete moci nahlédnout do života posledních majitelů zámku v zimním svátečním období.

Dozvíte se, čemu se v zimním období rodina věnovala, jak prožívali čas Vánoc, co se servírovalo k štědrovečerní večeři nebo co přinesl Ježíšek pod stromeček.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Schönburské Vánoce na Červené Lhotě již proběhla a není aktuální.

Těšit se můžete na prohlídku zámku tak, jak vypadal o Vánocích v době, kdy zde bydlela knížecí rodina Schönburg-Hartenstein. Dozvíte se, čemu se v zimním období rodina věnovala, jak prožívali čas Vánoc, co se servírovalo k štědrovečerní večeři nebo co přinesl Ježíšek pod stromeček. Také ale zabrousíme do starých vánočních tradic a jejich původu, takže se každý může něčemu novému přiučit.

Součástí prohlídky zámku je pak stejně jako v roce loňském možnost si samostatně prohlédnout výstavu betlémů. Avšak kdo by namítl, že je viděl loni, tak ať nezoufá! Sbírka betlémů se letos obmění a Vy tak budete mít možnost nahlédnout do jiných dílen především českých betlémářů. Letošní výstava je zaměřená i na rozličné stavební materiály, a tak se můžete těšit na betlém z papíru a dřeva, ale taky z chleba či hutního skla. Zastoupeny budou i betlémy z místních okolních kostelů, ale také bude k vidění z Jižního Tyrolska. Své vystoupení po roce znovu předvede i unikátní betlém z playmobilové stavebnice, nyní však v zcela novém kabátě.

  • Otevřeno bude vždy v sobotu nebo neděli, od 11:00 do 15:00
  • Rezervace bude poskytovaná pouze na noční prohlídku zámku.
Schönburské Vánoce na Červené Lhotě 2023
Schönburské Vánoce na Červené Lhotě 2023

Místo konání

Vstup:

160 Kč, snížené 130 Kč, děti (6-18) 50 Kč

Červená Lhota, Zámek Červená Lhota

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet