TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Město České Budějovice vás zve na Mezinárodní den památek. Přijměte opět naše pozvání na sobotu 20.4.2024. Připravili jsme pro Vás již po jedenácté pestrou nabídku v rámci Mezinárodního dne památek.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Mezinárodní den památek v Českých Budějovicích již proběhla a není aktuální.

Reklama

Rádi bychom letošním tématem – „Slavné osobnosti Českých Budějovic a jejich domy“ vzdali hold a poctu všem kteří napříč staletími v tomto městě zanechali svůj nezapomenutelný otisk. Připomeňme si je nejenom vzpomínkou na jejich činy a skutky, ale i domy, ve kterých žili či působili. Věnovat se všem pochopitelně nelze, ale pár těch, na které bychom neměli zapomenout Vám přiblížíme.

Těšit se můžete na 6 komentovaných prohlídek, 8 přednášek, 6 vycházek Křížem krážem s památkářem. V CB systému bude pro Vás připraveno od 2. dubna 1 840 Ks bezplatných vstupenek. Kromě volně přístupných objektů a bohatého doprovodného programu NPÚ v domě U Ferusů pro vás ve více jak 14 objektech celkem 20 průvodců připravilo 34 hodin historie a ponaučení.

Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci, kteří se mohou vydat do kina Bia Kotva na hranou pohádku či na speciální prohlídky.

Navštivte Kendeho vilu, rozhlédněte se z vyhlídkové terasy Broukárny, objevte s námi krásu domu U Černého mědvěda a potkejte spoustu historických osobností.

Vstup:

dle pořadatele
Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet