TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Neoficiální podtitul výstavy zní Československé vojenské letectvo v Hradci Králové a Pardubicích 1945–1992.

Výstava Já, UPÍR, přistání povoluji! je první ucelené shrnutí činnosti leteckých útvarů na východě Čech ve druhé polovině 20. století. Hradec Králové a Pardubice byla ve své době významná letecká města a vojenské letectví se pro ně stalo historickým fenoménem. Osudy obou letišť byly navíc po celou dobu vzájemně propojené.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Já, UPÍR, přistání povoluji! již proběhla a není aktuální.

Plánované akce najdete zde

Reklama

Výstava se koná v historické výstavní budově MVČ na královéhradeckém Eliščině nábřeží. S ohledem na to není výstava koncipována jen technicky, ale snaží se vykreslit i ostatní aspekty života letectva.

Vestavět do budovy hangár s letadly totiž není možné. Díky tomu si však na své kromě fandů letectví přijdou i běžní návštěvníci, kteří se o létání a také o tehdejší každodennosti dozvědí mnoho zajímavého.

UPÍR byl volací znak vojenského letiště v Hradci Králové ve druhé polovině 20. století. Letiště v sousedních Pardubicích mělo volací znak PRVEK.

Právě o leteckém životě v těchto dvou městech a na těchto dvou leteckých základnách bude pojednávat zcela unikátní výstava. Své si v ní najdou nejen páni kluci všech věkových kategorií, ale i nejširší veřejnost. Skutečné letouny se do historické budovy MVČ na Eliščino nábřeží bohužel nevešly, ale jejich modely, skutečné zbraně, výstroj včetně předmětů z běžného života na letišti i v kruhu rodinném, ano!

Místo konání

Vstup:

90 Kč, snížené 50 Kč

Hradec Králové, Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Reklama

Tipy na výlet