TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaHradozámecká a muzejní noc na dačickém zámku

foto: zamek-dacice.cz

Přidej se k nám...

Tradiční Hradozámecká noc bude v Dačicích také nocí zámeckomuzejní. V sobotu 26. srpna bude totiž možné během nočních prohlídek bez průvodců navštívit jak zámeckou expozici, tak i expozici Městského muzea a galerie Dačice, které sídlí v zámecké budově.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Hradozámecká a muzejní noc na dačickém zámku již proběhla a není aktuální.

Prohlédněte si překrásné reprezentační i soukromé pokoje rodu Dalbergů, nejvýznamnějších majitelů zámku Dačice, a to vše bez časového omezení a navíc ve večerních hodinách! Jednotlivé místnosti si máte možnost projít sami. Na určených stanovištích po celém zámku se budou nacházet naši průvodci a další zaměstnanci, kteří Vám v případě zájmu odpoví na Vaše dotazy.

Zcela výjimečně je možné okusit i večerní atmosféru muzea a galerie a shlédnout promítání filmu na nádvoří. Čeká nás snímek Po stopách minulosti: Novobystřicko ve stínu války tvůrce Tomáše Adlera. Film spojuje vyprávění pamětníků s historickými fakty a archeologickým výzkumem Filosofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Film nahlíží na život v nedaleké Nové Bystřici v kontextu jejího odtržení od Československa v roce 1938.

sobota 26.8.

  • 19:00 - 20:00 - Prohlídky bez průvodců v muzeu i v zámecké expozici.
  • 20:00 - 21:20 - Promítání na nádvoří: Novobystřicko ve stínu války
  • 21:20 - 23:00 - Prohlídky bez průvodců v muzeu i v zámecké expozici.

Muzeum, zámek i promítání lze navštívit za jedno společné vstupné: plné 200 Kč, snížené pro mládež, seniory a ZTP 160 Kč, dětské 60 Kč, zdarma pro děti do šesti let a průvodce ZTP. Vstupenky budou k zakoupení na místě, na pokladně zámku. Rezervace nejsou potřeba.

neděle 27.8.

Denní program pro děti organizovaný Městským muzeem a galerií Dačice.

Místo konání

Vstup:

200 Kč, snížené 160 Kč, děti 60 Kč

Dačice, Zámek Dačice

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet