Campanello a Berit – historické tance a historický šerm

foto: www.zamek-trebon.cz

Přidej se k nám...

Letos v létě nám na malém nádvoří zámku Třeboň předvede výjimečnou podívanou soubor historických tanců Campanello a soubor historického šermu Berit.

Krásné tance v dobových kostýmech přenesou diváky na šlechtický dvůr dob dávno minulých a nebude chybět ani třesk zbraní a bojová akce. Taneční a šermířská vystoupení proběhnou ve vybraná letní úterý vždy od 19:00.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Campanello a Berit – historické tance a historický šerm již proběhla a není aktuální.

Plánované akce najdete zde

Reklama

Soubor Campanello vznikl v roce 1999 seskupením tanečníků, kteří se tancem zabývali už téměř deset let v jiných souborech, a několika čerstvě inspirovaných příznivců. Pod vedením Dany Hyndrákové vznikl dynamický soubor, který se stále vyvíjí a s nadšením se účastní různých tanečních kursů a seminářů.

Jádrem jejich repertoáru jsou tance z období gotiky, renesance, raného baroka, ale i 19. století. V současné době v tančí přes stovku tanců, jak původní rekonstrukce, tak i oblíbené novější choreografie.

Skupina historického šermu Berit z Vimperka se zabývá šermem a životem v období třicetileté války, divadlem, ohňovými show, dětskými tábory a mnoha dalšími aktivitami. Vytváří celodenní programy na historické, kulturní, dětské i společenské akce. Často cestuje po světě a zapojuje se i do natáčení filmů či seriálů.

Skupina vznikla již v roce 1999 jako první spolek svého druhu ve Vimperku. Zrodilo se tak uskupení převážně vimperských dětí, které vstoupily se zájmem o historii a divadlo na vimperskou kulturní scénu. Jméno převzaly od hrdiny z trilogie Elenium od Davida Eddingse. Během letitého působení prošlo skupinou téměř čtyřicet členů a více než čtyřicet externistů. Skupina uskutečnila za dobu své existence bezmála 300 vystoupení.

V případě deště se vystoupení uskuteční ve Schwarzenberském sále.

Místo konání

Další akce v jižních Čechách

Vstup:

150 Kč, snížené 90 Kč

Třeboň, Zámek Třeboň

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet