TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaRozhledna Stezka nad vinohrady

foto: cz.depositphotos.com

933 z 1078 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Stezka nad vinohrady je rozhledna u Kobylí na jižní Moravě, která má neobvyklý tvar kruhové rampy. Rozhledna nemá jediný schod a tak se po nakloněné rovině mohou bez obav pohybovat i osoby na invalidním vozíku. A výhled na Pálavu i Karpaty za to určitě stojí!

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další rozhledna na jižní Moravě nebo vyhlídka na jižní Moravě

Stezka nad vinohrady byla vybudována na kopci Kobylí vrch, kterému místní přezdívají Homole. Unikátní rozhledna byla postavena v roce 2018 podle návrhu Jiřího Vojtěška a Jakuba Rolečka z brněnského ateliéru Keeo4design.

Rozhledna na kopci osázeném vinicemi se spirálovitě vine až do výšky 7,6 metru. Stezka nad vinohrady má délku 65 metrů a stojí na 19 ocelových pilířích. Autoři návrhu rozhledny se rozhodli upustit od podoby klasické věže, domnívali se totiž, že tvar spirály nebude tolik narušovat panorama krajiny. A jako bonus navíc tento typ rozhledny s konstrukcí nakloněné roviny umožňuje lepší přístupnost i osobám, které se na běžné rozhledny nedostanou. Bezproblémově se tak na vrchol mohou vydat rodiny s kočárky či vozíčkáři.

Video: Stezka nad vinohrady, Kobylí @Zdenek Kintr

Rozhledna Stezka nad vinohrady nabízí krásný kruhový výhled na široké okolí - třeba na pohoří Chřiby, Bílé a Malé Karpaty, Lednicko-valtický areál či Pálavu. Kdo se chce navíc dozvědět zajímavosti z tohoto nádherného vinařského kraje a městečka, může se na rozhlednu vydat po naučné stezce Kobylí, jenž vede od železniční stanice v obci až po vyhlídkové místo právě nedaleko rozhledny. Kdo míří jen za vyhlídkou, může zaparkovat na parkovišti nedaleko rozhledny.

Rozhledna Kobylí je celoročně volně přístupná.

Kde se tu vykoupat? (ukázat vše)

Recenze

Rozhledna Stezka nad vinohrady ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • neděle
  • odpoledne12 až 18 hod. 25°
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 24°
  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 27°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

volně přístupné
celoročně otevřeno
Reklama

Podobné výlety