TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaFestival Open House Praha 2022 zdarma zpřístupní 101 budov a prostorů

14.5.2022TaRamka
Přidej se k nám...

Festival Open House Praha znovu otevře běžně nepřístupné pražské prostory a budovy.

Návštěvníci se mohou od 16. do 22. května 2022 těšit na bohatý doprovodný program a 101 výjimečně otevřených míst napříč celým městem. Objevujte skryté architektonické poklady Prahy.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Svátek městské architektury, festival Open House Praha, chystá v květnu již svůj osmý ročník. Běžně nepřístupné budovy zdarma přivítají návštěvníky o víkendu 21. a 22. května a ve festivalovém týdnu bude připraven bohatý doprovodný program – přednášky, diskuze a speciální komentované procházky.

Kompletní seznam otevřených budov je k dispozici na webu Open House Praha, anebo ve festivalovém průvodci, který si lze koupit na e-shopu či ve festivalovém infocentru v den konání akce.

Video: Pozvánka na Open House Praha 2022

Letošní program připomene i významné architekty, kteří působili v Čechách. Takovým je například slovinský architekt a urbanista Jože Plečnik, architekt Pavel Janák či také představitel tzv. české novorenesance Vojtěch Ignác Ullmann.

Open House Praha je součástí mezinárodní sítě festivalů Open House Worldwide, které se konají ve více než 45 městech po celém světě.

Vstup: zdarma

Praha 1, Jungmannova 36/31


Tipy na výlet