TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaVánoční trhy Olomouc 2023

foto: Facebook Vánoční trhy Olomouc

Přidej se k nám...

Tradiční Vánoční trhy v centru hanácké metropole se v letošním roce uskuteční mezi 19. listopadem a 23. prosincem. Odehrávat se budou každý den od 10:00 do 20:00 na olomouckém Horním a Dolním náměstím a na Tržnici.

Užijte si s celou rodinou kouzlo nejkrásnějších svátků v roce a přijďte nasát tu pravou předvánoční atmosféru rozsvícené Olomouce. Čeká vás bohatý kulturní program, stánky s řemeslnými výrobky, skvělou gastronomií, lokálními specialitami a několika druhy tradičního punče.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Vánoční trhy Olomouc 2023 již proběhla a není aktuální.

Trasa vánočních trhů v Olomouci: Horní náměstíDolní náměstíTržnice → 750 m

Na celé Horní náměstí budete mít magický výhled z nově vystavěné dřevěné vyhlídky, která je postavena ze dvou lodních kontejnerů. Vaše ratolesti se tu svezou na historickém dětském kolotoči nebo navštíví zvoničku. Na Horním náměstí se bude také odehráavat doprovodný kulturní program.

Při přechodu na Dolní náměstí nesmíte minout Ježíškovu dílničku s poštou – prosklený domeček je totiž právě tím místem, kde ožívá dětská fantazie. Děti zde píší dopisy Ježíškovi, vyrábí svíčky či pouští lodičky ze skořápek vlašských oříšků.

Dolní náměstí hostí improvizované náměstíčko, dvacet dřevěných stánků, především s řemeslnou domácí výrobou. Ale nebojte, ani tady jsme vás nenechali zmrznout a jsou tu i stánky s vyhlášeným punčem. Při procházce po náměstí nesmíte minout přístřešek s betlémem, který se skládá z vyřezávaných dřevěných soch životní velikosti.

Naše procházka končí na Tržnici, kde se symbolicky můžete kochat krásou vánoční Olomouce patnáctimetrového Olomouckého vánočního kola. Vánočně vyzdobená Tržnice hostí patnáct stánků především řemeslného charakteru – keramika, vánoční ozdoby a dekorace, adventní věnce, domácí výrobky.

Vstup:

zdarma

Olomouc, Horní náměstí

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet