TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Připomeňme si společně období Vánoc a Nového roku na panském sídle v druhé polovině 19. století a na počátku 20. století. Však než přijde zima nesmíme opomenout bujaré podzimní radovánky spojené s hony v okolních lesích.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Vánoční období na zámku Vranov nad Dyjí již proběhla a není aktuální.

Reklama

Podzimem to teprve začíná, a jakmile skončí lovecká sezóna, pomalu nastává advent. Služebnictvo má jediný úkol – nachystat zámek na Vánoce. Co to obnáší? Panstvo je zvyklé na bohatě ozdobený stromek sahající až do nebes, stoly s praktickými dárky pro děti a milým potěšením pro dospělé a nechybí ani prostřená a ozdobená zámecká jídelna.

V rámci vánoční atmosféry si napříč sálem předků připomeneme nejen podzimní kratochvíle, ale i vánoční tradice dodržované služebnictvem a obyčejným lidem. A co přichází po Vánocích? Ještě, než se odjede ze zámku směr nedaleká Vídeň, čeká panstvo poklidné strávení společného času s rodinou a přáteli a oslavení Nového roku. A není na co čekat, jakmile se překlene Nový rok, balíme kufry a hurá za společenským životem do habsburské metropole.

Co Vás čeká během návštěvy vranovského zámku? Není to jen průřez času od podzimu až do nového roku, který Vás čeká v sále předků, ale slavnostně prostřená jídelna a symbol Vánoc – ozdobený strom s dárky. Za příznivého počasí bude otevřená jižní terasa s pohledem do (doufáme) bíle zasněžené okolní krajiny. Pokud Vás vánoční výzdoba ještě dostatečně nenalákala k návštěvě, tak nekončíme. Během vánočního období bude k vidění rovněž mobiliář a předměty vytažené speciálně pro tuto příležitost ze zámeckých depozitářů.

Vánoční prohlídky budou probíhat od 10:00 do 14:00. Budete mít jedinečnou možnost si projít vánoční výzdobu samostatně nebo se připojit k prohlídce, která bude vycházet v pravidelných hodinových intervalech. Průvodce Vám nejen připomene loveckou sezónu, vánoční tradice a jejich historii, ale i freskovou výzdobu sálu předků.

Cena vstupného: Dospělí 200 Kč, Snížené vstupné (senioři 65+, mládež 18-24 let a ZTP a ZTP/ P) 160 Kč, Děti 6-17 let 60 Kč, Děti do 5 let zdarma.

Místo konání

Vstup:

200 Kč, snížené 160 Kč, děti 80 Kč

Vranov nad Dyjí, Zámek Vranov nad Dyjí

Reklama

Tipy na výlet