TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Do Frýdlantu se v květnu po čtyřech letech vracejí Valdštejnské slavnosti. Tradičně třetí květnový víkend, od 19. do 21. května 2023, se ve Frýdlantě uskuteční Valdštejnské slavnosti.

Půjde o zábavu všeho druhu pro malé i velké, pro celé rodiny i jednotlivce, pro milovníky historie nebo jen dobrého jídla, pití, hudby, tance, divadla a společenského dění.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Valdštejnské slavnosti 2023 již proběhla a není aktuální.

Plánované akce najdete zde

Reklama

Program se už tradičně v pátek 19. května soustředí na náměstí T. G. Masaryka, kde proběhne festival „V podzámčí to žije“. O víkendu se pak program rozlije do dalších částí Frýdlantu.

Do programu slavností se pak zapojí i kostel Nalezení sv. Kříže u parku, který nabídne v sobotu i neděli komentované prohlídky, hudební vystoupení a v neděli slavností mši a před kostelem vznikne zóna pro děti s historickým kolotočem, kuličkovou dráhou a dětskou střelnicí.

Velkým lákadlem bude pak pro návštěvníky slavností jako již tradičně rekonstrukce historické bitvy, která se uskuteční na louce za restaurací Na Rozcestí v sobotu i v neděli odpoledne. A v restauraci Beseda proběhne v neděli dopoledne šachový turnaj na počest zakladatele novodobých slavností, Josefa Dřevínka.

Ve Špitálku pak bude v sobotu a neděli už avizovaná dílna alchymistů i řemeslníků a v čp. 45 vedle bývalé mlékárny bude k vidění výstava výtvarných prací frýdlantských dětí.

Hlavní hvězdou sobotního programu bude letos kapela Nightwish revival, která začne hrát ve 21.00 hodin a plynule na ní naváže příchod ohňového průvodu ze zámku a ohňostroj. V neděli by si pak návštěvníci neměli nechat ujít koncert kapely Barock od 14.00 hodin.

Místo konání

Vstup:

Pátek: 150 Kč, Sobota: 200 Kč, Neděle: 150 Kč, Sobota neděle: 250 Kč, Pátek sobota neděle: 300 Kč

Frýdlant, Hrad a zámek Frýdlant

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet