TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Tvrz Tichá na jeden den ožije středověkým životem v jeho nejvěrnější podobě. Jako návštěvníci zažijete v sobotu 29. června minulost tak, jak ji prožívali naši předkové na počátku 14. století, v době lucemburské.

Tvrz tak ožije postavami z minulosti, které budou znázorňovat šlechtu, vojáky a prostý lid.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

29červensobota 10:00
-
29červensobota 18:00
Reklama

Nakouknete pod pokličku šlechtického života - když budete mít štěstí, budete svědkem politického jednání, anebo třeba uvidíte, jak je šlechtě servírováno dobré jídlo a co všechno je třeba k tomu, aby na tvrzi spokojeně žila.

Abyste to vše viděli, musíte ale projít kolem stráže, která se pravidelně střídá a kontroluje každého, kdo chce do šlechtického sídla projít. Ostatní vojáci mezitím absolvují vojenský výcvik, protože jak známo: těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Kolem tvrze se to pak hemží obyčejnými lidmi, kteří dokreslují atmosféru středověké tvrze. Nejvíce obyvatel se samozřejmě motá kolem kuchyňského ohně, každý kouká, jestli zručným kuchařkám něco neupadne (nebo jestli se zrovna nedívají, aby mohli něco uzmout…). Další se pak věnují řemeslu, ručním pracím a nebo jen tak zevlují.

A co víc! Rozkřiklo se, že v tento den navštíví tvrz i kupec se zbožím více či méně exotickým.

Nenechte si tuto barevnou podívanou ujít a přesvědčte se na vlastní oči, že středověk nebyl temný, šedivý a špinavý.

Video: Tvrz Tichá – věž, muzeum @Jihočeské víkendy

Vstup:

200 Kč, snížené 100 Kč, rodinné 500 Kč
Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet