TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Čtyři dny ve středověku na Bezdězu: Tradiční červencové sváteční dny (5. - 9. července 2023) oživí svým vystoupením tanečnice, šermíři i kovář.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Čtyři dny ve středověku na Bezdězu již proběhla a není aktuální.

Zbraně a zbroj budou po celé čtyři dny řinčet na II. hradním nádvoří Bezdězu.

  • Časy vystoupení: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, v neděli poslední vystoupení ve 14:00

Po vystoupení si můžete prohlédnout a vyzkoušet středověké zbraně. Na I. hradním nádvoří bude mistr KOVÁŘ předvádět své řemeslo. Bude zde postavena výheň a vystaveny kovářské výrobky.

SHŠ FECHTÝŘI skupina historického a scénického šermu. Jsme spolek zabývající se scénickým šermem, divadelním vystoupením, ukázkami zbraní, pořádáním historických akcí, jarmarků a bitev. Zaměřujeme se z větší části na období 14.- 15. století, ale především oživujeme naši historii. Nabízíme různá vystoupení v dobových kostýmech, ukázky soubojů, historické hry, improvizace a mnoho dalšího.

SRDCOVÉ ESO. Jsme taneční skupina z Břas a přilehlého okolí. Zabýváme se tanci z období gotiky, renesance, baroka. V našem repertoáru najdete též tance lidové, cikánsky laděné tance, tance s ohni a orientální tance. Máme připravenou i řadu historicky laděných her pro děti. Řada našich členů má více jak desetiletou taneční praxi. Své umění průběžně doplňujeme o nové poznatky a dovednosti na řadě seminářů vedených tanečními a historickými odborníky.

Místo konání

Vstup:

160 Kč / snížené 130 Kč / děti 50 Kč

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet