TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Každoročně na konci hlavní návštěvnické sezóny pořádá správa hradu Nové Hrady slavnosti, jež jsou věnovány některé významné osobnosti, která má souvislost s bohatými dějinami novohradského hradu, či na hradě přímo žila. Obojí platí pro Oldřicha I. z Rožmberka († 1390).

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Novohradské podzimní slavnosti Oldřicha I. z Rožmberka již proběhla a není aktuální.

Reklama

Spolu se svými bratry koupil Novohradské panství roku 1359 od Landštějnů. Roku 1374 si Nové Hrady zvolil jako své rodové sídlo a jako jediný z Rožmberků na hradě po dvě desítky let žil. Panství rozšiřoval koupí okolních statků a nemalou pozornost věnoval také hradu, jako svému rezidenčnímu sídlu. Budoval další paláce a posiloval obranný systém hradu. Na Nových Hradech vydal celou řadu listin a sepsal zde také svůj kšaft.

Tuto významnou osobnost si připomeneme bohatým kulturním programem, který začne v 10:00 hodin a potrvá až do odpoledne. Vedle tradičního sokolníka nebudou ani letos návštěvníci ochuzeni o hraný příběh v němž se setkají jak se samotným Oldřichem, tak s jeho souputníky. Nebudou chybět ani šermířská vystoupení či hry pro děti.

Místo konání

Vstup:

180 Kč, snížené 140 Kč, děti 50 Kč
Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet