TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Výstava Mistři renesance bude k vidění od 1.3. do 30.5.2023 v pražském Mánesu. Unikátní výstava spojuje nejvýznamnější umělecká díla jako vysoce kvalitní reprodukce z celkem 12 předních světových center umění pouze na jednom místě.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Mistři renesance již proběhla a není aktuální.

Výstava "Mistři renesance" odděluje umělecká díla od tradiční muzejní rutiny a činí je hmatatelnými pro široké publikum. Návštěvníci se tak mohou bezmezně ponořit do působivého uměleckého světa velkých starých mistrů a vydat se na vizuální cestu objevování skutečných ikon renesance.

Portréty vystavené na výstavě jsou známé po celém světě, díky tomu, že byly nesčetněkrát kopírovány či parodovány - včetně reklamy. Dostaly se tak do populární kultury nebo se staly běžným majetkem, jako je Da Vinciho "Vitruviánský muž", či Michelangelova freska "Stvoření Adama" (dotek Boha a Adama) které patří k nejznámějším vizuálním projevům evropské civilizace.

Da Vinci, Michelangelo, Botticelli a Raffael - každý rok se miliony lidí hrnou do velkých uměleckých metropolí, jako je Florencie, Benátky, Miláno, Řím, Londýn a Paříž, aby obdivovali díla těchto světových velikánů. Vy je můžete vidět na jednom místě - v pražském Mánesu!

Mistři renesance - Výstavní síň Mánes
Mistři renesance - Výstavní síň Mánes

Místo konání

Vstup:

cena bude upřesněna

Praha 1, Mánes a Šítkovská vodárenská věž

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet