TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Pro jubilejní 30. rok otevření Egon Schiele Art Cetrum v Českém Krumlově jsme stejně jako před třiceti lety připravili česko-rakouskou sezónu: české umění zastupují obrazy Ivany Lomové, architektky, která se stala malířkou, vystavujeme její nostalgická zákoutí měst, kaváren, nádraží. Rakouské umění zastupuje výstava Janze Franze (1946-2017), jeho silně expresívní obrazy čarodějnic, zvířat i obrazy ovlivněné rockovou hudbou.

Výstava Janze Franze bude v ESAC k vidění do 31. prosince 2023.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Janz Franz již proběhla a není aktuální.

Reklama

JANZ FRANZ (1946-2017)

Rakouský solitér, pocházející ze Štýrského Hradce/Grazu, autodidakt, s láskou k rockové hudbě a alkoholu, nešetřící v žádném ohledu ani sebe ani své okolí, což jej přivedlo na invalidní vozík.

Umělec, který se chtěl stát nejlepším malířem Rakouska je v současné době mnoha rakouskými galeristy prezentován a dostává se do nejlepších státních i soukromých sbírek, včetně vídeňského Leopold Musea.

Paralela tohoto enfant terrible druhé poloviny 20. století se Schieleho životem a dílem je patrná v mnoha ze stovek ba tisíců silně expresívních kreseb a maleb, kdy častým tématem vedle démonů a rockové hudby jsou ženy a umělcův komplikovaný vztah k nim.

Výstava představuje velkoformátové obrazy ze všech tvůrčích období.

Výstava Janze Franze
Výstava Janze Franze (zdroj: Libor Sváček)

Místo konání

Vstup:

220 Kč / snížené 150 Kč / do 15 let 100 Kč / děti do 6 let zdarma

Český Krumlov, Egon Schiele Art Centrum

Reklama

Tipy na výlet