Přidej se k nám...

Legendární komedie autora Františka Ringo Čecha v novém nastudování Divadelní společnosti Vojan z. s. Český Dub. Dívčí válka v Janských Lázních - ve středu 8. května 2024.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Dívčí válka v Janských Lázních již proběhla a není aktuální.

Plánované akce najdete zde

Reklama

Dívčí válka – Autoři, producenti a zúčastnění herci uvádějí, že Dívčí válka je nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republice. Její atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení.

Autorem komedie je František Ringo Čech. Napsal ji už v roce 1986 a od té doby se komedie stále hraje a publikum na ni pořád chodí. „Dívčí válku jsem psal českému národu na míru. Jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká, například erotika a politika. Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice,“ říká autor bláznivé komedie vzniklé na motivy staré pověsti od Aloise Jiráska.

O divadelní společnosti Vojan z. s. Český Dub

Po několikaleté přestávce jsme v roce 2002 navázali na činnost ochotnického souboru Eduard Vojan a v březnu 2003 debutovali úspěšnou humoreskou ze života podhorského lidu HUBIČKA, která vznikla na motivy povídky spisovatelky Karoliny Světlé. V nadcházející sezóně byla nastudována komedie Otty Zelenky KOŠILKA a o rok později veselohra DÍVČÍ VÁLKA Františka Ringo Čecha.

Video: Dívčí válka (2024) | Vojen vs. Častava | Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub

Další akce v Královéhradeckém kraji

Vstup:

dle pořadatele
Reklama

Tipy na výlet