TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

V sobotu 5. srpna 2023 se na jeden den otevře nově budované podhradí hradu Pořešín. Během tohoto dne bude k vidění Družina pánů z Pořešína, se svým druhým ročníkem akce zaměřené na středověká řemesla. Letošním tématem je STŘEDOVĚKÁ KUCHYNĚ.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Středověká řemesla v podhradí již proběhla a není aktuální.

Prostřednictvím ukázek řemesel i dobových reálií vás seznámíme s tím, co vše bylo potřeba k zajištění tehdejší kuchyně. Uvidíte nejen kuchaře a pekaře, ale také lovčího, rybáře a mlynáře.

Zjistíte, že bez hrnčíře, tesaře nebo třeba včelaře se kuchmistři neobešli. A co nemohli lidé sami vypěstovat nebo vyrobit, to si samozřejmě mohli koupit u kupce - i toho na podhradí potkáte. Vyzkoušíte si střelbu z luku a kuše, mletí obilí na kamenném mlýnku, mlácení obilí cepem (máme k dispozici i "dětskou" velikost), osaháte si čerstvou hrnčířskou hlínu a vyrobíte třeba malou mističku nebo figurku, ochutnáte nejčastější koření tehdejší doby a určitě se najde i něco dobrého na zub od našich skvělých kuchařek.

Družina pánů z Pořešína se snaží všechny aspekty středověkého života ztvárnit v nejvyšší možné míře tak, jak to ve středověku skutečně bylo.

  • Těšíme se na vás 5. srpna 2023.
  • Podhradí bude pro veřejnost otevřeno v čase 9:30 - 16:30.
  • VSTUP ZDARMA
Středověká řemesla v podhradí hradu Pořešín
Středověká řemesla v podhradí hradu Pořešín

Místo konání

Vstup:

zdarma

Pořešín, Zřícenina hradu Pořešín

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet