TuristickáMapa.cz - Nejkrásnější místa Česka


Přidej se k nám...

Fotograf John Wehrheim se ocitl v pravý čas na pravém místě.

V roce 1969 se několik hippies usadilo na ostrově Kauai na Havaji, kde postupně vznikla širší komunita lidí. Základ tvořili mladí Američané z pevniny stíhání za potulku, za které nabídl nejprve kauci, a posléze je pozval na svůj havajský pozemek bratr Elizabeth Taylorové Howard.

Facebook Twitter Seznam
Termín konání akce
18říjenúterý 10:00
-
8ledenneděle 20:00

Komunita tu fungovala a rozrůstala se celých osm let. Skládala se ze širokého spektra lidí od zmíněných hippies přes surfaře, volnomyšlenkářské rodiny až po veterány z Vietnamu.

Ti všichni bydleli v domech na stromech a samozásobovali se potravinami. V roce 1977 se místní vláda rozhodla zlikvidovat tuto utopickou vesnici a realizovat na jejím místě veřejný park. Místní policie zapálila chatrné stavby a jejich 120 obyvatel muselo čelit novým životním podmínkám.

John Wehrheim zachytil v sedmdesátých letech jejich život na více než stovce výjimečných snímků. Výstava přináší kompletní soubor Wehrheimových fotografií a také dokumentární film na stejné téma, které v současné situaci může být dvakrát aktuálnější než před pandemií.

Místo konání
Vstup: 150 Kč, snížené 60 Kč

Praha 1, Dům U Kamenného zvonu

Kulturní události v okolí

Tipy na výlet